Podróż poślubna - Gdzie na podróż poślubną?

Coraz większą popularnością wśród nowożeńców cieszą się tzw. podróże poślubne. Są młode pary, które rezygnują z wydatków związanych z organizacją wesela, inne zbierają pieniądze z prezentów weselnych by móc pojechać w tą jedyną w swoim rodzaju podróż, bo pierwszą jako małżeństwo.

Zazwyczaj na taką wycieczkę wyrusza się zaraz po ślubie, by wypocząć po wielotygodniowych znojach związanych z przygotowaniami do uroczystości ślubnych i weselnych. Ale oczywiście nie jest to regułą, bo nie zawsze da się zgrać terminy, a i wycieczki posezonowe są o wiele tańsze niż te kupowane latem, w którym to zawiera się najwięcej małżeństw.

ślub

W zależności od upodobań klimatycznych i formy spędzania wolnego czasu nowożeńcy wybierają się w różne zakątki świata i w różny sposób organizują sobie te wojaże. Taka wyprawa musi być na pewno wspaniała i niezapomniana. Wiele biur podróży ma przygotowane oferty specjalnie na podróż poślubną z niekiedy kilkudziesięcio procentowym rabatem. Jeżeli mamy mało czasu np. tylko weekend najfajniejszym pomysłem będzie wycieczka lotnicza do romantycznego Paryża, Rzymu czy magicznej Wenecji. Najpopularniejsze są wyjazdy do ciepłych krajów europejskich takich jak Grecja, Turcja i Hiszpania, ale wycieczki do bardziej egzotycznych zakątków świata też cieszą się dużym wzięciem. Wypad na Malediwy czy Bali na każdym wywrze ogromne wrażenie.

Młoda para, która wykupi ofertę dla nowożeńców jest traktowana w kraju docelowym specjalnie. Są uroczyście witani, dostają specjalnie przygotowane pokoje i czasami obdarowywani drobnym prezentem lub kwiatami. Alternatywą dla ciepłych plaż będzie np. siedmiodniowy rejs luksusowym statkiem pasażerskim po Karaibach Wschodnich, w czasie takiej wyprawy zwiedzamy też największe portowe miasta Emiratów Arabskich. Ciekawym pomysłem dla sprawdzenia swojego partnera w trudnych sytuacjach będą wszelkiego rodzaju obozy survivalowe, rajdy terenowe czy wypoczynek w miejscach z dala od cywilizacji np. agrowczasy.

W Polce jest również wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. W czasie wyjazdu np. do Bukowiny Tatrzańskiej możemy skorzystać z tamtejszych zabiegów SPA, skorzystać z basenów termalnych i cieszyć się wędrówkami po górach. Niewiele par wybiera jednak góry i zimowe szaleństwo przedkładając je nad relaks w pełnym słońcu.