Wybór prezentów ślubnych - Prezenty ślubne

Wybór prezentu ślubnego zawsze dostarcza nam nie lada problemu. Najsensowniejszym i najbardziej popularnym prezentem od wielu lat są koperty z pieniędzmi, a ostatnio karty płatnicze z określoną kwotą pieniędzy na niej, albo bony towarowe. Wkładamy je do odświętnej koperty razem z życzeniami i wręczamy parze młodej w dniu ich ślubu.

ślub

Jeżeli para młoda nie zaznaczy, że zamiast podarunków woli pieniądze i gdy nie stworzy listy potrzebnych im rzeczy, zaczynamy nerwowo poszukiwać odpowiedniego prezentu, kiedy zbliża się data ich ślubu. Dobór prezentu zależy oczywiście od "stanu posiadania" wszelakich sprzętów przyszłego małżeństwa. Jeżeli są to ludzie młodzi, urządzający się dopiero w życiu, mamy przed sobą cały wachlarz rzeczy, którymi możemy ich obdarować. Po dokonaniu dyskretnego wywiadu możemy rozejrzeć się za potrzebnym w życiu codziennym sprzętem gospodarstwa domowego.

Para, która właśnie urządza swoje wspólne mieszkanie będzie potrzebowała żelazka, miksera czy ekspresu do kawy. Zawsze w domu przydadzą się ręczniki, pościel czy kompletna zastawa stołowa i wystawne sztućce. Ciekawym prezentem mogą być kieliszki z wygrawerowana datą ślubu i imionami pary młodej na pamiątkę. Możemy również za zgodą pary młodej złożyć się na wybrany przez nich przedmiot bądź zafundować im podróż poślubną, jeżeli się w nią wybierają to na pewno przydadzą im się nowe komplety walizek i toreb podróżnych.

Dobrym pomysłem są zawsze wszelkiego rodzaju poradniki, albumy i książki. Istnieje też grupa prezentów bardzo osobistych. Będąc najbliższym przyjacielem albo bliskim członkiem rodziny któregoś z młodych małżonków możemy podarować im prezent bardzo osobisty. Możemy napisać dla nich wiersz, ułożyć piosenkę, którą wykonamy dla nich w czasie przyjęcia weselnego. Stworzyć też można album z ich zdjęciami od dzieciństwa do czasu ślubu z pozostawionymi pustymi kartami na kolejne fotografie pokazujące ich dalsze wspólne już życie.

Kiedy udajemy się na mniej wystawne przyjęcie weselne, nie jesteśmy mocno związani z parą młodą bądź są oni już ustatkowani, musimy pomyśleć o innym prezencie niż żelazko czy serwis obiadowy. Może to być butelka dobrego, markowego alkoholu, komplet ładnie zapakowanych świec zapachowych, płyta z dobrą muzyką.