Wiązanki ślubne - Jakie podobają się nam najbradziej?

Ślub jest niezwykłym wydarzeniem w życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny, dlatego kwiaty i bukiety ślubne są przez nas wybierane niezwykle pieczołowicie.

Zwracamy uwagę nie tylko na to, aby kwiaty, jakie panna młoda będzie trzymać w ręku pasowały do jej sukni ślubnej, ale również na ich symbolikę i znaczenie, które każdy z gatunków kwiatów za sobą niesie.

ślub
  • lilie, oznaczają miłość, wdzięk, czystość i niewinność
  • róże to miłość namiętna i gorąca, ale i nie pozbawiona cierpienia
  • konwalia ma być udekorowaniem kobiecej urody
  • pierwiosnki to moc uczucia i trwałość

Każdy z kwiatów, które zdecydujemy się wykorzystać do naszego ślubnego kobierca ma swoją symbolikę, która towarzyszy mu od lat. Niektórzy uważają, że nie warto wierzyć w przesądy, a inni chcą, aby ich wesele wyglądało perfekcyjnie zarówno pod względem organizacji jak i symboliki tego wyjątkowego wydarzenia, dlatego poświęcają wiele uwagi na to, aby wiązanki ślubne były naprawdę idealne.

Małe bukieciki dla świadkowej panny młodej muszą być przecież tak dobrane, aby wyglądały pięknie, ale nie przyćmiły swoim urokiem kwiatów, jakie trzyma sama panna młoda. Bajkowe pęczki kwiatów przygotowywanych z myślą o naszym ślubie, dekorowane są najczęściej delikatnymi wstążkami, białymi kokardkami lub zielenią cekinów podkreślających ich niewinność, czystość i piękny, niepowtarzalny urok.

Wesele to przecież wyjątkowa dla nas chwila, dlatego warto przygotować ją tak, aby zarówno dekoracja kościoła, weselnej sali, samochodu i rąk panny młodej była naprawdę perfekcyjna. Krocząca do ołtarza kobieta, musi wyglądać pięknie, a kwieciste naręcza pięknych roślin, jakie będzie ona niosła w swej dłoni jeszcze bardziej podkreślą jej wyjątkowy wygląd tego niezwykłego dnia.